DIY: Błyszcząca lampa w stylu glamour!

Glamour lampa
Źródło: Pinterest

Lubisz ty, który wyróżnia Twoje mieszkanie? Wnętrza glamour cechuje duży przepych, doza smaku, a także bogactwo form. Nie wszyscy lubią jednak aż tyle blichtru. Możemy jednak wprowadzić do mieszkania drobne akcenty, które sprawią, że będziemy „lśnić jasno jak diament”! Wystarczy odrobina czarodziejskiego pyłku… czyli brokatu, by odmienić na pozór zwykłe przedmioty i nadać im magicznego, cudownego wyglądu!

Odmień swoją lampę

Glamour lampa
Źródło: Pinterest

Podstawą tego „do it yourself” jest odmiana lampy, którą mamy już w domu i zamienienie jej w coś naprawdę wow. Wszystko, co potrzebujemy do wykonania tego zadania to:

  • stara lampa
  • abażur (koniecznie, aby był materiałowy, papierowe nie nadają się do wykonania takiej zmiany, ponieważ łatwo wsiąka w nie klej, co może powodować rozmiękczenie klosza i jego zniszczenie, a nie nadanie mu ładnego wyglądu)
  • pistolet na klej
  • brokat (najlepiej złoty lub srebrny)
  • starą gazetę
  • szpatułka

Gazetę układamy na ziemi, aby nie pobrudzić mebli, czy innych miejsc. Następnie układamy na niej nogę od lampy i stopniowo, kawałek po kawałku malujemy sprayem – zapełniamy całą lampę, nadając jej zupełnie nowego wyglądu i charakteru. Wybieramy taki kolor spray’u, jaki pasować będzie do wybranego przez nas chwilkę wcześniej brokatu.

Glamour lampa
Źródło: Pinterest

Następnie zajmujemy się abażurem. Delikatnie kładziemy na nim ciepły klej z pistoletu i szpatułką szybko rozsmarowujemy po całości i bardzo prędko rozsypujemy brokat po całej powierzchni. Dociskamy lekko, by przyczepił się, a nadmiar strząsamy na gazetę. Czynność powtarzamy tak długo, aż nie zapełnimy całej powierzchni pięknym brokatem.

Glamour lampa
Źródło: Pinterest

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ