DIY: designerska ozdoba w morskim stylu

Szukasz ozdoby, która odmieni twój salon i zamieni w iście marynistyczne miejsce, które kojarzyć się będzie z nadmorską plażą, szumem wody i delikatnym piaskiem, który muska stopy? Jeśli tak, to idealnie trafiłeś, bo przygotowaliśmy ciekawa ozdobę do każdego salonu. Sprawdzi się w pomieszczeniach, w których chcemy wprowadzić nieco wakacyjnego klimatu.

konik morski z drewna

Konik morski z drewna

Istnieje morskie zwierzątko, które nieodzownie kojarzy nam się z wodą. Jest nim oczywiście niezwykłe stworzenie, jakim jest konik morski. To piękne, choć małe żyjątko mieszka w wielu wodach i znakomicie pasuje do marynistycznego klimatu. Ozdoba składa się wyłącznie z drewna ułożonego w kształcie konika morskiego. Możemy wykonać ją na dwa sposoby – stwarzając obraz bezpośrednio na ścianie lub układając patyki np. na płótnie. Co potrzebujemy do wykonania tej ozdoby?

  • klej + pistolet na klej (jeżeli stosujemy płótno) – klej do ścian i drewna tudzież półek (jeśli kleimy bezpośrednio na ścianie)
  • ołówek
  • patyki różnej grubości i długości, a także koloru – im większa różnorodność, tym lepiej

Jak wykonać ozdobę?

Wykonanie tej ozdoby jest niezwykle proste. Najpierw, najlepiej na ścianie lub płótnie narysujmy kształt konika morskiego. Następnie wypełnijmy przestrzeń patykami, tak by powstał obrazek. Dobierając w ten sposób patyki unikniemy rozczarowania lub pozwoli nam to odkryć, ile materiałów jeszcze brakuje. Dopiero po ustaleniu wzoru przystępujemy do ostatecznych prac. Mocowanie bezpośrednio na ścianie nie uznaje od nas poprawek, więc bądźmy w pełni skupieni.

Oprócz konika morskiego, w ten sam sposób możemy wykonać ozdobę w kształcie rozgwiazdy czy kotwicy. Wszystko po to, by uzyskać niezwykły, marynistyczny klimat.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ