DIY: Designerska szafka nocna

Szafka nocna ze starej skrzynki
Źródło: Pinterest

Proste rozwiązania, to najlepsze rozwiązania! Obecnie we wszystkim panuje moda na bycie eko. Mamy eko meble, eko żywność i eko kosmetyki. Oczywiście są one droższe od zwykłych produktów, ponieważ cechuje je ekologiczna uprawa czy sposób produkcji. Jednak możemy postawić w domu na ekodesign. Co to takiego? To po prostu własnoręczne stworzenie mebli z tzw. odpadów lub przedmiotów, które znudziły się komuś innemu. Nie wydajemy więc pieniędzy, tylko dajemy drugie życie.

Szafeczka ze starej skrzynki

Niezwykle modne ostatnimi czasy są wszelkiego rodzaju skrzynki, recycling i oczywiście nasze DIY. To sposób, by odmienić wnętrze tanim kosztem. Znakomitym rozwiązaniem będzie stworzenie prostej szafeczki nocnej na kółkach, jedynie przy tym wykorzystując starą szufladę lub skrzynkę. Co potrzebujemy?

Szafka nocna ze starej skrzynki
Źródło: Pinterest

Stare szuflady lub skrzynkę drewnianą, w której np. przenosi się owoce

  • kółka do przesuwania szafki
  • wiertarko-wkrętarkę
  • śrubki
  • farba do drewna lub bejca

O farbie idealnej do domu pisze zaprzyjaźniona strona Zmajstrowani.pl Polecamy!

Wykonujemy szafkę

Przede wszystkim musimy znaleźć odpowiednią skrzynkę, którą najczęściej zdobędziemy w pobliżu rynku lub sklepu typu warzywniak. Najważniejsze jest, by wybrać solidny model, który posiada grubsze deski (nie mogą uginać się, gdy np. ustawimy na nich lampkę lub kubek z napojem). Dodatkowo grubość deski jest ważna podczas wkręcania śrubek. Oprócz tego istotne jest, by skrzynka była gładka, nie trzeba jej wtedy ścierać i przygotowywać.

Skrzynka - nowa etażerka do sypialni
Źródło: Pinterest

Po wybraniu skrzynki należy ją odpowiednio przygotować. Możemy pomalować ją bejcą lub np. farbą kredową (dzięki temu stanie się znakomitą ozdobą do pokoju dziecka). Możemy także przemalować szafkę np. woskiem do drewna, czy dowolnym lakierem. Następnie przykręćmy kółka, najlepiej obrotowe, które zapewnią nam pełną dowolność przesuwania szafki w różne kierunki. Możemy też postawić na rolki, które sprawdzą się np. na dywanie. I gotowe!

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ