DIY: Domowe pojemniki kuchenne

Domowe słoiki DIY
Źródło: Pinterest

W tym sezonie królują pojemniki kuchenne – wyglądają uroczo, a te utrzymane w stylistyce vintage skradły serca nie jednej osobie. Jednak ich ceny nie zawsze są niskie. Czasem koszt takich pojemników to wydatek nawet kilkudziesięciu złotych za jeden pojemnik. Gdy potrzebujemy ich na mąkę, cukier, bułkę tarta, sól oraz wiele, wiele innych rzeczy – nie zdajemy sobie nawet sprawy z kosztów! Możemy jednak wykonać je absolutnie samemu.

Zrób pojemniki samemu!

Jak zrobić pojemnik? Potrzebujemy stary słoik, najlepiej zamykany na zatrzask. Dzięki temu zawartość dłużej pozostanie świeża. Przede wszystkim znajdziemy taki słoik w marketach, a jego cena nie przekracza zwykle kilku złotych. Sprawdzą się przezroczyste modele, w których dobrze widać zawartość.

Jak wykonać słoik na przyprawy?
Źródło: Pinterest

Przede wszystkim, gdy już mamy słoiki, to zainwestujemy w przezroczysty papier z klejem. Na nim nadrukujemy wszystko, co chcemy umieścić na pojemniku. Tutaj możemy podać nazwę jego zawartości, gramaturę, datę umieszczenia. To samo możemy zrobić, jeśli np. pomalujemy pojemnik farbą kredową. Wtedy za pomocą kredy możemy opisać słoiki. Po nadrukowaniu treści wytnijmy odpowiednio naklejkę i umieśćmy na słoiku, dobrze dociskając.

Domowe słoiki DIY
Źródło: Pinterest

Słoik jest praktycznie gotowy – wystarczy jedynie powtórzyć czynność tyle razy, ile pojemników potrzebujemy. Dzięki temu uzyskamy ciekawy efekt!

Domowe pojemniki kuchenne
Źródło: Pinterest

Jeśli spodobało ci się majsterkowanie, koniecznie sprawdź inne sposoby uatrakcyjnienie swojej kuchni. Jeden z nich znajdziesz na zaprzyjaźnionej stronie Dreamkitchen.pl.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ