DIY: Donutowa poduszka w sam raz do pokoju dziecka!

Poduszka a'la donut
Źródło: Pinterest

Donuty – czyli amerykańskie, dość popularne pączki z dziurką. Wykonuje się je z nieco innego ciasta niż nasze pączki, ale także mogą być smacznym deserem idealnie pasującym np. do kawy. Co więcej – w modzie są obecnie dekoracje i wszelkiej maści ozdoby właśnie z donutami! Masz na nie chęć? Zamiast wydawać majątek stwórz uroczą poduszkę w kształcie donuta, która sprawdzi się w dziecięcym pokoju!

Poduszka własnoręcznie wykonana

Poduszka a'la donut
Źródło: Pinterest

Na pierwszy rzut oka wykonanie samodzielne poduszki może wydawać się dość trudne. Jednak tak naprawdę… nic bardziej mylnego! Przy użyciu odpowiednich narzędzi, będzie ona gotowa w jedno popołudnie. Wszystko, czego potrzebujesz to:

  • dobre nożyczki
  • różowy kawałek materiału (świetnie sprawdzi się zamsz)
  • duży kawałek brązowego filcu
  • pierze lub wata do wypchania poduszki
  • kolorowe (minimum 3 kolory) kawałki filcu – do stworzenia posypki
  • linijka
  • białą kredę krawiecką
  • pistolet na klej lub maszyna do szycia (wszystko w zależności od naszych umiejętności)

Jak wykonać poduszkę?

Poduszka a'la donut
Źródło: Pinterest

Na samym początku potrzebujemy przygotować wzór – złóż brązowy filc na pół. Na dużym kawałku brązowego  filcu odrysuj okrąg, a w jego środku narysuj drugi – mniejszy. Następnie całość wytnij po linii – w ten sposób otrzymasz dwa kawałki donuta za jednym razem! Do jednego z okręgów przyłóż różowy filc i wyznacz tę same średnice okręgów. Następnie ok. 5-7 cm od brzegu narysuj falujące linie, które symbolizować będą lukier znajdujący się na donucie. Za pomocą kleju lub maszyny do szycia zszyj ze sobą jeden z brązowych filców z różowym, a następnie obie części brązowego. Pozostaw mały otwór, przez który włożysz do środka wypełnienie poduszki.

Poduszka a'la donut
Źródło: Pinterest

Następnie zaklej lub zszyj całość. Na sam koniec powycinaj z kolorowego filcu podłużne kawałki o długości od 3 do 10 cm i przyklej je na różową część pączka, na wzór posypki! Gotowe!

Taka poduszka idealnie pasuje do relaksowania się na wiszących fotelach o których pisze zaprzyjaźniona strona DesignerskiDom.pl

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ