DIY: Jesień w słoiku

Jesienna ozdoba - słoik
Źródło: Pinterest

Wrzesień to miesiąc, gdy lato miesza się z jesienią. Pojawiają się pierwsze jesienne słoty, robi się chłodniej, a z drzew zaczynają spadać liście. To znak, że znienawidzona przez wielu pora roku – nadchodzi! Warto jednak przygotować się na jej przybycie, jednocześnie dbając o odpowiednią aranżację mieszkania. Jak to zrobić? Przede wszystkim postaw na świecę zamkniętą w uroczym słoiku!

Ozdoba iście jesienna

Jesienna ozdoba - słoik
Źródło: Pinterest

Jesienią wielu z nas marzy o ciepłym kocyku, wygodnym fotelu, smakowitym kakao w kubeczku… a to wszystko rozgrywające się przy aurze kominka lub chociaż ciepłego światła świec. Doskonałą opcją jest więc stworzenie sobie iście jesiennej latarenki, które koszt wykonania nie przekroczy kilku złotych. Wszystko, co potrzebujemy, aby wykonać taką ozdobę to:

  • Duży słoik
  • Jutowy sznurek
  • Pomarańczowa farba matowa (może być np. kredowa)
  • Liść lub szablon wycięty z papieru w formie liścia

Krok po kroku

Jesienna ozdoba - słoik
Źródło: Pinterest

Wykonanie takiej ozdoby jest na tyle łatwe, że możemy zrobić świecznik nawet przy pomocy dzieci. Słoik dokładnie myjemy i za pomocą np. kawałka plasteliny – mocujemy do szkła nasz listek lub szablon. Wszystko bardzo delikatnie, by nie zepsuć ozdoby! Następnie całość pokrywamy farbą – dokładnie, nawet możemy postawić na kilka warstw. Im mniej prześwitywać będzie spod farby – tym lepszy efekt osiągniemy nie zepsuć ozdoby! Następnie całość pokrywamy farbą – dokładnie, nawet możemy postawić na kilka warstw. Im mniej prześwitywać będzie spod farby – tym lepszy efekt osiągniemy. Dajemy farbie wyschnąć, a następnie odrywamy liść.  U góry możemy przyozdobić świecznik np. kokardką ze sznurka jutowego. Słoiki potrzebne do wykonania tej ozdoby znajdziesz m.in. na Okazje.info.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ