DIY: Karmnik dla ptaków

Domowy karmnik dla ptaków
Źródło: Pinterest

Najmniejsze stworzonka także zasługują na naszą pomoc – ptaki właśnie do nich należą! Chodź do zimy jeszcze trochę czasu, to jednak najczęściej wtedy je dokarmiamy i dopieszczamy. Dlatego też warto zainwestować w karmnik. Jeśli nie chcesz kupować gotowego – w prosty sposób możesz stworzyć go własnoręcznie! Wystarczy nieco wolnego czasu, chwila cierpliwości i odpowiedni pomysł! Zobacz, jak wykonać ekologiczny karmnik dla ptaków.

Wszystko, co potrzebujesz

Domowy karmnik dla ptaków
Źródło: Pinterest

Wykonanie takiego karmnika nie jest trudne. Tak naprawdę potrzebujesz niewielu rzeczy, aby stworzyć stylowy, funkcjonalny oraz przede wszystkim niepowtarzalny karmnik dla ptaków. To, co będzie Ci potrzebne to:

  • wiele patyków (grubszych gałęzi), najlepiej różnej wielkości
  • wiertarko-wkrętarka
  • elektryczny zszywacz
  • kawałek materiału (najlepiej grubszej plandeki

Jak wykonać domowej roboty karmnik?

Domowy karmnik dla ptaków
Źródło: Pinterest

Stworzenie karmnika zajmie nam nieco czasu. Przede wszystkim musimy stworzyć jego stelaż. Złączmy je ze sobą na wzór prostopadłościanu. Cztery patyki na dole, cztery na górze oraz na każdym boku, łączące górę z dołem. Następnie za pomocą wiertarko-wkrętarki poskręcaj wszystkie boki ze sobą, bardzo solidnie. Dodawaj patyki na dole (stworzył podłogę) oraz na bokach. Następnie trzeba połączyć ze sobą dwie gałęzie na kształt trójkąta – to będą podwaliny naszego dachu.

Domowy karmnik dla ptaków
Źródło: Pinterest

Gdy będzie on gotowy – pokryj stelaż plandeką lub materiałem, który przymocuj do drewna za pomocą elektrycznego, mocnego zszywacza. Dopiero, gdy materiał znajdzie się na dachu – mocuj na jego wierzchu kolejne gałązki i patyki. Dzięki temu zadbasz, aby woda nie przedostawała się tak szybko do karmnika. Ptakom będzie także cieplej i wygodniej!

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ