DIY: Miękki dywanik w kilka chwil!

Dywan z wlóczki
Źródło: Facebook

Masz chęć na stylowy dywanik, który świetnie nadaje się do łazienki, salonu czy sypialni? Ale nie chcesz wydawać na niego fortuny? Nic prostszego – w dosłownie kilka chwil możesz wykonać go samemu, z rzeczy, które najprawdopodobniej znajdują się w Twoim domu. A jeśli nie masz włóczki, to kupisz ją za zaledwie kilka złotych! W ten sposób stworzysz… włóczkowy, miękki dywanik!

Co potrzebujesz?

Dywan z wlóczki
Źródło: Facebook

Przede wszystkim do wykonania tego dywaniku potrzebujemy:

  • rolki po papierze lub ręczniku papierowym
  • włóczka w kilku kolorach (świetnie komponuje się dywan z minimum trzech kolorów włóczek)
  • dobre nożyczki, ostre
  • mata z dziurkami, anytpoślizgowa, na której zaczepimy kulki z włóczek

Jak wykonać dywanik?

Dywan z wlóczki
Źródło: Facebook

Przede wszystkim dywanik składa się z wielu włóczkowych kuleczek. Łączymy je ze sobą za pomocą specjalnej maty, na której się trzymają i pięknie wyglądają. Aby wykonać taką kuleczkę musimy na początku uciąć kawałek sznurka, najlepiej długości 20 cm. Następnie rozcinamy tutkę po papierze lub ręczniku, aby dostać dwie, osobne tutki.

Dywan z wlóczki
Źródło: Facebook

Owijamy je włóczką kilkunastokrotnie. Od tego zależy jak puchaty będzie twój dywanik. Zwiąż środek kulki wcześniej wyciętym kawałkiem sznureczka. Zrób to w tym miejscu, w którym łączą się obie tutki.

Dywan z wlóczki
Źródło: Facebook

Następnie przetnij niezwiązane boki włóczki i rozłóż je, aby stworzyły włochatą kuleczkę. Wykonaj tyle takich kulek, ile zmieści się na macie. Łączymy je z matą za pomocą sznureczka, którym wiązaliśmy kuleczki.

Dywan z wlóczki
Źródło: Facebook

Całość prezentować się będzie naprawdę ciekawie, jeśli połączymy ze sobą różne kolory.

Dywan z wlóczki
Źródło: Facebook

1 KOMENTARZ

  1. Znakomite! Taki prosty dywanik, a raptem z włóczki! Moja babcia ma tego całą masę, to wezmę od niej i zrobię go! Super

ZOSTAW ODPOWIEDŹ