DIY: Stylowy dozownik na mydło

Dozownik na mydło
Źródło: Pinterest

Mydło lubi zabawę… i tak dalej szła dziecięca pioseneczka. Teraz większość z nas korzysta z mydła w płynie. Dlatego też potrzebujemy odpowiedniego dozownika, który pozwoli nam na swobodne dozowanie mydła wedle naszych potrzeb. Można kupić całą masę tego typu produktów lub w bardzo prosty sposób wykonać taki produkt samemu! Co potrzebujemy do stworzenia takiego dozownika?

Idealny dozownik na mydło

Dozownik na mydło
Źródło: Pinterest

Idealny dozownik na mydło nie łatwo znaleźć. Nie zawsze jesteśmy w stanie znaleźć model perfekcyjny, co sprawia, że często decydujemy się na coś, co nie w pełni nas satysfakcjonuje. Jednak możemy wykonać taki dozownik samemu. W jaki sposób? Bardzo prosty. Bierzemy słoik, najlepiej kolorowy, czy hit tego sezonu i przy jego pomocy wykonujemy właśnie taki oto stylowy model.

Jak wykonać dozownik?

Wykonanie takiego dozownika jest bardzo proste, wszystko, co potrzebujemy to:

  • Słoik z zakrętką
  • Wiertarka
  • Dozownik z pompką
  • Klej (z pistoletem)
Dozownik na mydło
Źródło: Pinterest

Co musimy zrobić na początku? Bierzemy słoik i zawleczkę. Na jej środku wyznaczamy kropkę i nawiercamy delikatnie, aby nie zrobić za grubego otworku. Musi on być na tyle szeroki, żeby do środka zmieściła się rurka i na jednocześnie na tyle wąski, by nie wyciekało tamtędy mydło.

Dozownik na mydło
Źródło: Pinterest

Przekładamy rurkę przez otworek i w miejscu, gdzie styka się ona z zawleczką od słoika podklejamy gęstym klejem (najlepiej z rozgrzanego pistoletu). Tak oto gotowy dozownik możemy swobodnie używać w naszej łazience.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ