Jak zrobić ozdoby choinkowe DIY – dekoracje na choinkę

diy ozdoby do domu
Źródło: Pinterest

Szukając pomysłu na dekoracje diy, dobrze jest zajrzeć na blog o wnętrzach! Nasze inspiracje w stylu zrób to sam, to świetny pomysł, aby spędzić czas z rodziną, a jednocześnie po prostu zrobić coś z niczego! Tego rodzaju ozdoby do domu są świetnym rozwiązaniem dla każdego, kto lubi wykonywać coś samemu. Postaw na bożonarodzeniowe ozdoby, które sprawdzą się w praktycznie każdym domu. Zobacz nasze inspiracje na ozdoby DIY!

Choinkowe inspiracje – zrób to sam!

diy ozdoby do domu
Źródło: Pinterest

Na naszym blogu o wnętrzach znajdziesz ciekawe dekoracje DIY, które możesz wykonać wspólnie z bliskimi. Zamiast zaganiać dzieci do komputera czy przed telewizor – chwyćcie razem za nożyczki i przystąpcie do pracy. Dobrym rozwiązaniem jest wykonanie zimowego lasu. Jak to zrobić? Co potrzebujecie, by zrobić taką ozdobę w domu? Wszystko, co się przyda to:

  • gruba tektura
  • podkładka korkowa
  • wata
  • pistolet z klejem
  • nożyczki
  • wykałaczki jak do szaszłyków
  • kolorowe tasiemki, najlepiej atłasowe, jeśli nie mamy – może być także kolorowy papier

Na samym początku z grubej tektury należy wyciąć trójkąty różnej grubości i szerokości. Będą one stanowić stelaż naszej choinki. W zależności od jej wielkości uzyskamy różnie prezentujący się las. Taką inspirację można zrobić samemu do domu. Następnie potrzebujemy wziąć tasiemki lub kolorowe paski papieru. Nakładajmy je na siebie, by stworzyć przenikającą się, ciekawą kompozycję. To od nas zależy, jak wyglądać będzie ta ozdoba. Końce pasków zagnij i podklej od wewnętrznej strony choinki, tak jak na obrazku. Możesz też odciąć wystające końcówki.

diy ozdoby do domu
Źródło: Pinterest

Stwórz kilka choinkę różnej wielkości, podklej do nich również patyczek od szaszłyków. Dlaczego jego? Ponieważ jest grubszy i dłuższy niż standardowa wykałaczka. Całość wetknij w korkową podkładkę. Na jej wierzchu przyklej watę. Będzie imitować śnieg. Prawda, że wspaniała ozdoba?

Świąteczne ozdoby do domu – DIY

Dekoracje DIY na blogach o wnętrzu nie trudno znaleźć. Dużo ciężej jest je wykonać. Wielu osobom wydaje się, że potrzeba naprawdę dużo talentu oraz nakładu pracy. Jednak to nie prawda. Zobacz naszą kolejna inspirację i zrób to sam. Jako, że niedługo przyjdzie pora, by ubierać choinkę – to ostatni dzwonek, by pomyśleć o ozdobach gwiazdkowych.

diy ozdoby do domu
Źródło: Pinterest

W sklepach plastycznych zakupić można pocięte już kawałki drewnianych pieńków. Są one dość cienkie. Przy pomocy wiertarki można zrobić otwór, przez który należy przewiesić sznureczek. Po co? Aby móc zawiesić ozdobę na choince. Co jeszcze potrzebujesz?

  • Trzy farby: białą, czerwoną oraz czarną
  • czerwone pomponiki
diy ozdoby do domu
Źródło: Pinterest

Za pomocą farb narysuj na pieńku czerwoną czapeczkę, biała brodę oraz czarne oczka. Następnie na górnej linii brody przyklej czerwony nos z pomponika. Dzięki temu uzyskasz ozdobę przypominająca świątecznego krasnala lub Mikołaja. Gotowe!

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ