DIY: Urocze magnesy w kształcie ust!

Magnesy w kształcie ust
Źródło: Pinterest

Kto z nas nie lubi magnesów? Przywozimy je z różnych miejsc, traktując jednocześnie jako wyjazdową pamiątkę. Są jednak specjalne tablice, na których możemy przypinać ulubione zdjęcia, bilety czy inne wyjazdowe suveniry i pamiątki. Jeśli Ciebie także to kręci – zamiast kupować magnesy, zrób je w domu samemu w bardzo prosty i przyjemny sposób!

Zrób sobie swój magnes!

Magnesy w kształcie ust
Źródło: Pinterest

Tak naprawdę to, jaki kształt będzie miał nasz magnes zależy wyłącznie od nas, naszej inwencji oraz pomysłowości. Ale też i poniekąd naszych możliwości. Wystarczy odpowiednia foremka do lodów, by szybko i sprawnie stworzyć taki magnes. Co jeszcze przyda się oprócz formy (koniecznie silikonowej)?

  • Płynny gips lub szybkoschnący cement
  • Kolorowe spray’e
  • Okrągłe lub podłużne blaszki magnesowe

Wykonujemy własne… usteczka!

Magnesy w kształcie ust
Źródło: Pinterest

Te ciekawe magnesy (w naszym wypadku w kształcie ust) można swobodnie wykonać w każdym kształcie. Na samym początku zaopatrz się w silikonowe foremki do lodu, w których to właśnie umieszczać będziemy wcześniej rozrobiony gips. Najłatwiej jest kupić gips, który jest specjalnie przeznaczony właśnie do formy płynnej.

Magnesy w kształcie ust
Źródło: Pinterest

Przygotowujemy go według odpowiednich proporcji i wlewamy do otworków w foremce. Następnie z tyłu umieszczamy kawałek magnesu – nie dopuśćmy do tego, aby całkowicie się zatopił, nie będzie wtedy chciał trzymać się powierzchni.

Magnesy w kształcie ust
Źródło: Pinterest

Gdy całość wyschnie możemy wyjąć magnesy bardzo ostrożnie z foremek. Ułóżmy je na kartce papieru lub np. gazecie, następnie pomalujmy spray’em na wybrany kolor (lub kilka) i gotowe!

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ