DIY: Zamień szufladę w półkę wiszącą!

Zamień szufladę w półkę!
Źródło: Pinterest

Potrzebujesz stylowej, wiszącej półki? Zamiast robić ją u stolarza… po prostu użyj do tego starej szuflady. Wyjmij ją z regału lub komody, z której już nie korzystasz i po kilku drobnych przeróbkach okaże się, że jest ona idealnym rozwiązaniem do Twojego salonu czy łazienki. Chcesz wiedzieć, jak w kilku prostych ruchach odmienić szufladę i zamienić ją w stylową półkę? Zobacz naszą ciekawą propozycję!

Czas na zmiany

Zamień szufladę w półkę!
Źródło: Pinterest

Starą komodę można wykorzystać na naprawdę wiele sposobów. Puste szuflady doskonale sprawdzą się jako półka ścienna, która będzie uroczo wisieć w dowolnym miejscu w naszym domu. Wystarczy kilka drobnych zmian, by zwykła szuflada zmieniła swój wygląd i stała się naprawdę stylową półką. Wszystko, co potrzebujesz to:

  • stara szuflada
  • śrubokręt
  • farba
  • dwie deseczki
  • papier ścierny
  • wiertarka
  • kołki rozporowe

Jak wykonać półkę?

Cały proces wykonywania półki nie jest bardzo trudny, co więcej nie powinien nam on zabrać wiele czasu. Na samym początku za pomocą śrubokręta lub wiertarko-wkrętarki wykręćmy gałki, które były przymocowane, gdy półka służyła jako szuflada od komody.

Zamień szufladę w półkę!
Źródło: Pinterest

Pomaluj dokładnie, np. na błękitno całą półkę, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, pomaluj również deseczki, które dopasujemy do półki. Gdy farba wyschnie za pomocą papieru ściernego zetrzyj odrobinę, nierównomiernie wewnątrz szuflady.

Przygotuj dwie deseczki, które będą służyć, jako dodatkowe półeczki – dzięki temu więcej rzeczy zmieści się na głównej półce. Dopasujmy długość do wysokości oraz szerokości naszej szuflady, a następnie za pomocą kołków rozporowych przymocujmy stabilnie do całości. Półka jest gotowa do zawieszenia!

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ