DIY: Zrób lampę… w kształcie ananasa!

Lampa ananasowa
Źródło: Pinterest

Tegorocznym trendem są ananasy – obecne są na absolutnie wszystkim – odzieży, biżuterii, dodatkach, ale także i w domu. I jak to z trendami bywa – cena takich produktów rośnie. Dlatego można mieć coś ananasowego wykonując to samodzielnie. O czym mowa? O stylowej lampie, która będzie znakomicie się prezentować i oświetlać nasz salon, sypialnie czy każde inne pomieszczenie.

Ananasowe oświetlenie

Lampa ananasowa
Źródło: Pinterest

Do wykonania takiej lampy potrzebujesz:

  • Stojaka od lampy – klasycznego, jak do standardowej abażuru
  • Podłużnego klosika na metalowych obręczach bądź papierowego
  • Pistolet na klej
  • Zielone kawałki tektury i papieru
  • Plastikowe łyżki
  • Żółta farba lub spray

Wykonaj swoją lampę!

Lampa ananasowa
Źródło: Pinterest

Jak wykonać lampę? Przede wszystkim potrzebujesz ok. 70 łyżeczek (wszystko tak naprawdę zależy od tego jak duży klosz posiadamy). Od każdej z nich odetnij trzymanie, pozostawiając część nad główką o długości ok. 1 cm. Każdą z nich pomaluj na żółty, intensywny kolor. Następnie za pomocą pistoletu z klejem po woli doklejaj od dołu łyżeczkę to łyżeczki tworząc skórkę od ananasa. Z tekturowego papieru wytnij trójkątne, długie kawałki, które posłużą za liście ananasa.

Lampa ananasowa
Źródło: Pinterest

Od góry doklejaj je do siebie i konstrukcji, jednocześnie formując tak jak obrazku. Od dołu doczep krótsze liście, mocując coraz dłuższe ku górze. Dzięki temu zakryjesz też białe końcówki łyżeczek. Zamocuj klosz na konstrukcji stojaka i gotowe – możesz cieszyć się swoją designerską lampką! 

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ