Jak zrobić półkę do łazienki – coś z niczego do domu

Drewniana półka do łazienki
Źródło: Pinterest

Zrobienie samemu mebli do domu to nie jest naprawdę nic niezwykłego! Nie mówimy tutaj oczywiście od razu o kuciu metalowego łóżka czy rzeźbieniu mebli w drewnie. W bardzo prosty sposób można zrobić samemu półkę na ścianę, która jednocześnie będzie stanowić niezwykłą dekorację do domu. To niezwykle łatwe! Wystarczy odrobina samodzielności, pomysł, kilka materiałów i narzędzi, wolna chwila i gotowe! Jesteś ciekaw, jak to zrobić? Sprawdź nasze stylowe i jedyne w swoim rodzaju propozycje na domowe inspiracje i zrób to sam!

Zrób to sam – półka na ścianę

Nie trzeba od razu lecieć do sklepu meblowego, by z powodzeniem w naszym mieszkaniu zawisła półka na ścianę. Można ją zrobić samemu z kilku prostych rzeczy. Wszystko to, co potrzeba to:

  • Deska
  • Farba
  • Pędzel
  • Wiertarka
  • Metalowe kółko
  • Sznurek

Wykonanie takiej wiszącej półki na różne pamiątki i ozdoby jest banalnie łatwe. Zajmie nam nie więcej niż godzinę, a przy tym stworzymy designerską ozdobę niczym ze skandynawskiego czasopisma. Weź kawałek deski lub innego drewna – wywierć w nim po 4 otwory – dwa w jednym końcu i dwa w drugim. Ważne, aby wszystkie były do siebie równoległe.

Wiszące półki - zrób to sam
Źródło: Pinterest

Przez każdy z otworów przełóż sznurek – ważne, by był on na tyle mocny, aby mógł utrzymać wiszącą półkę. Nie stawiaj więc np. na model jutowy. Każdy sznurek powinien również mieć ok. 50 cm lub więcej. Dzięki temu bez przeszkód przełożysz go przez dwie dziurki. Przełóż przez pierwszą, następnie przez kółeczko, a na końcu przez równoległą dziurkę znajdującą się na drugim końcu deseczki. To samo zrób z drugim sznurkiem. Następnie zawiąż na naprawdę duży supeł każdy z nich, przy przewleczeniu przez półkę. Chodzi o to, by pod wpływem nacisku nie rozwiązał się, a deska, by nie spadła na ziemię. Dodatkowo deseczki możesz pomalować na wybrany przez siebie kolor. Tak przygotowane, solidne półki możesz z powodzeniem zawiesić w salonie czy przedpokoju.

Dekoracje do domu – półka do łazienki

Kąpiąc się w wannie marzy ci się mieć np. gdzie postawić kubek czy kieliszek, a może oprzeć książkę? Teraz to nie problem, bo możesz samodzielnie wykonać wygodną półkę do łazienki. Jeśli się kąpiesz – będzie idealnym stolikiem na wannę. W innych momentach to dekoracja domu, którą zrobisz samemu. Jak wykonać taki model?

Drewniana półka do łazienki
Źródło: Pinterest

Przede wszystkim potrzebujesz ładny, oszlifowany kawałek drewna. Ważne, żeby nie miał drzazg, w końcu deseczki można dotknąć gołym ciałem. Dodatkowo drewno powinno być dobrze zabejcowane, najlepiej emulsją wodoodporną. Przygotowanie nie jest trudne. Trzeba odmierzyć szerokość wanny oraz jej trzymania. Ważne jest, aby z powodzeniem oparła się ona o wannę. Można także np. wywiercić otwory, przez które przewleczemy sznur imitujący marynarski. Dodamy tym samym jej nieco bardziej trendy charakteru.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ