Drugie życie starej lodówki

Czasem nasza stara, zasłużona już lodówka przestaje dobrze wyglądać. Jednak wciąż działa i spisuje się znakomicie, więc nie warto wymieniać jej na nową, tylko dlatego, że np. obdrapał się lakier. Wtedy z pomocą przychodzi chęć do majsterkowania oraz zrobienia czegoś o własnych siłach. Warto więc nadać jej drugie życie, nieco odnowić i sprawić, że na nowo stanie się ozdobą całego mieszkania.

Odmieniamy starą lodówkę

Przede wszystkim musimy się zastanowić nad jednym – co potrzebujemy? Naszą propozycją jest zamienienie zwykłej, najczęściej emaliowanej, białej lodówki w kredowe dzieło sztuki. Jak to zrobić? Potrzebujemy wyłącznie farby tablicowej, po której bez trudu można pisać kredą. Dzięki temu zyskamy 2 w 1 – modną lodówkę oraz funkcjonalną tablicę.

Lodówka pomalowana farbą kredową
Źródło: Pinterest

Farbę kredową znajdziemy m.in. w sklepach typu Castorama, jak i w internecie, za dość rozsądną cenę. Rozprowadzamy ją równomiernie po całym sprzęcie, najlepiej w dwóch warstwach. Gdy już wyschnie – praktycznie jest gotowa. Za pomocą kredy możemy sporządzać listy zakupów, pisać informacje do rodziny. Możemy także odnowić rączki np. oplątując je rzemykami, sznurem czy tasiemką. Zyskamy na nietypowym wyglądzie!

1 KOMENTARZ

  1. […] W czasach nowinek technicznych chłodziarki nie pozostają w tyle. Wiele modeli zaopatrzonych jest w panele dotykowe, które umożliwiają sterowanie urządzeniem. Możemy na nich, między innymi: ustawić temperaturę lub włączyć wyżej wspomniany tryb wakacyjny. Często posiadają one alarmy, które włączają się, kiedy zapomnimy zamknąć drzwi lub temperatura wewnątrz jest zbyt wysoka. Nowoczesne lodówki posiadają również bardziej specjalistyczne funkcje, np. chłodzenia drinków i napoi w komorze zamrażarki czy zewnętrzną kostkarkę do lodu. Z pewnością zaciekawi Cię również wpis pt. „Drugie życie starej lodówki”, z którego dowiesz się, jak ją nieco odnowić, aby stała się ozdobą mieszkania. Znajdziesz go na zaprzyjaźnionej stronie domowediy.pl […]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ