Jak zrobić świąteczne ozdoby DIY – świąteczne inspiracje

Inspiracje: świeczniki bożonarodzeniowe - zrób to sam!
Źródło: Pinterest

Święta to piękny okres – łączymy się, wybaczamy sobie błędy, spędzamy wspólnie czas. To także moment, gdy przepięknie ozdabiamy cały dom. Ozdoby bożonarodzeniowe można zrobić samemu. Świetnym wyjściem jest własnoręczne wykonanie świeczników, które wprowadzą do wnętrza prawdziwą magię. Doskonale nadają się także jako prezent gwiazdkowy, który możemy zrobić absolutnie samemu. Jeśli więc szukasz odpowiedniej inspiracji – idealnie trafiłeś! Zobacz nasze propozycje na ozdoby bożonarodzeniowe!

Świeczniki bożonarodzeniowe – zrób to sam!

Świetnym rozwiązaniem są bożonarodzeniowe świeczniki w stylu zrób to sam. DIY zyskuje na coraz to większej popularności, a wykonywanie własnoręczne ozdób potrafi sprawić naprawdę ogromną przyjemność! Wszystko, co potrzebujemy do wykonania naprawdę ciekawej ozdoby to:

  • Nieużywany, szklany słoik w dowolnym rozmiarze, a nawet i kształcie
  • Farba – dowolne kolory, może być nawet farba kredowa

Cała reszta zależy od naszych preferencji. Możemy postawić na inspiracje wykonane za pomocą szablonów lub w ręcznie malowane wzory. Wszystko to uzależnione jest od naszych możliwości. Możemy kupić gotowy szablon lub namalować na kartce i następnie wyciąć. Przykładamy go do słoika i odrysowujemy kontur, np. jelenia lub świątecznego dzwoneczka. Całą resztę malujemy na wybrany przez siebie kolor.

Inspiracje: świeczniki bożonarodzeniowe - zrób to sam!
Źródło: Pinterest

Zamalować możemy albo bardzo dokładnie, kawałek obok kawałka albo zostawiając przetarcia w stylu vintage. Gdy słoik wyschnie, można dodatkowo go ozdobić. Np. do dzwoneczka wpisać świąteczne hasła za pomocą farby i pędzla lub specjalnych markerów do szkła. Można również ozdobić ich kontury. Tworząc taki przezroczysty witraż sprawimy, że świeczka będzie widoczna także z zewnątrz. Do środka dobrze jest nasypać ozdobne kamyczki w kontrastowym kolorze i na nich umieścić tea light.

Inspiracje: świeczniki bożonarodzeniowe - zrób to sam!
Źródło: Pinterest

Inną metodą jest całkowite zamalowanie słoika na wybrany przez nas kolor. Nie zostawiamy przezroczystego okienka, tak jak miało to miejsce wcześniej. Teraz weź niebieskie farby, np. w różnych odcieniach i dokładnie pomaluj słoiki. Za pomocą pędzelka lub stempelka namaluj białą farbą płatki śniegu. Uzyskasz tym samym piękną, zimową i bożonarodzeniową inspirację, którą zrobisz samemu!

Inspiracje: świeczniki bożonarodzeniowe - zrób to sam!
Źródło: Pinterest

Zimowe inspiracje – zrób to sam

Kolejną propozycją na świeczniki bożonarodzeniowe w stylu zrób to sam jest wykonanie zimowych, uroczych, a zarazem dość minimalistycznych ozdób. Wszystko, co potrzebujesz do ich wykonania to:

  • Stary słoik
  • Sztuczny śnieg w puszce
  • Szyszki
  • Sznurek
  • Drobne białe kamyczki lub piasek
  • Biała świeczka
  • Kawałek koronkowego, białego materiału
  • Pistolet z klejem
Inspiracje: świeczniki bożonarodzeniowe - zrób to sam!
Źródło: Pinterest

Za pomocą kleju, delikatnie przy szyjce słoika przyklej koronkę do szkła. Będzie się naprawdę znakomicie prezentować. Zakręcanie obwiąż sznurkiem, np. jutowym w stylu retro. Możesz zawiązać go na kokardkę lub pęczek. Za pomocą kleju doczep do grubej warstwy sznurka dwie szyszki. Całość spryskaj delikatnie sztucznym śniegiem. Dokładnie oprósz wierzch słoika oraz szyszki. Nadasz słoikom świąteczno – zimowego wyglądu. Do środka nasyp piasku i umieść w nim świeczkę. Prawda, że piękna ozdoba?

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ