Narzędzia pomocne w DIY – wiertarko-wkrętarka

wiertarko - wkrętarki dla kogo?

Wiertarko – wkrętarki, co to takiego? Są to przede wszystkim urządzenia łączące w sobie funkcjonalność wiertarki i wkrętarki. To wygodne i poręczne sprzęty, które coraz częściej są wybierane przez domowych majsterkowiczów. Wszystko ze względu na swoją wszechstronność. Sprawdzą się także w przypadku DIY. Jeśli więc szukasz urządzenia, które pomoże podczas wkręcania i wykręcania – trafiłeś idealnie! Dowiedz się więcej!

Od wiertarki do wkrętarki, czyli narzędzia pomocne w DIY

Aby poznać powód, dla którego coraz większa liczba złotych rączek sięga po wiertarko – wkrętarkę, należy najpierw poznać specyfikę działania obu tych urządzeń:

  • wiertarka jest to podstawowe i powszechne w domach urządzenie, przeznaczone do wiercenia, rozwiercania lub pogłębiania niewielkich okrągłych otworów w ścianach. Wszystko to odbywa się przy pomocy wymiennego narzędzia nazywanego wiertłem. W zależności od potrzeb, końcówki wiertarek różnią się od siebie kształtem oraz wielkością, a czasem materiałem, z którego zostały wykonane. Dzięki nim można dokonać naprawdę wielu zmian w domu

wiertarko - wkrętarki dla kogo?

  • wkrętarka jest to drugie z podstawowych i powszechnych urządzeń w skrzynkach domowych majsterkowiczów. W przeciwieństwie do wiertarki jest przeznaczone tylko i wyłącznie do wkręcania lub wykręcania śrub lub wkrętów. Podobnie jak wiertarka, posiada wymienne końcówki nasadowe, zwane też bitami. Dzięki temu z łatwością można je dopasować do różnych rodzajów wkrętów.

Czemu wybrać wiertarko – wkrętarkę?

Zastanawiając się nad wyborem tego narzędzia, warto zdać sobie sprawę z jednego. Wiertarko – wkrętarki to po prostu połączenie obu tych urządzeń. W zależności od potrzeb mogą na przemian zyskać funkcjonalność wiertarki lub wkrętarki. Oznacza to, że zajmują mniej miejsca. Są też poręczne podczas prac DIY, gdy potrzebujemy szybko coś przykręcić lub rozwiercić. Zamiast korzystać z dwóch narzędzi – po prostu przełączasz guzik, zmieniasz końcówkę i gotowe. Od razu zyskujesz wiertarkę lub wkrętarkę. Jeśli więc zajmujesz się wyłącznie pracami domowymi lub do it yourself – wiertarko-wkrętarka będzie doskonałym narzędziem dla Ciebie. Szukasz więcej tego typu urządzeń? Chcesz zapoznać się z ich specyfiką? Poznaj konkretne modele dostępne tutaj: http://www.okazje.info.pl/dom-i-ogrod/wiertarko-wkretarki/

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ