Wisząca roślina – stylowa ozdoba do każdego domu!

Podwieszana doniczka
Źródło: Pinterest

Stylową ozdobą każdego domu będzie roślina. Niezależnie od tego, w jakiej formie ona występuje. Jeśli jednak nie masz typowego miejsca na parapecie czy komodzie na kwiatka – zamiast tego postaw go na specjalnej, podwieszanej platformie! Możesz ją zrobić samodzielnie, wystarczy kilka rzeczy, które z pewnością znajdziesz w domu, a także kawałek drewna.

Lewitująca roślina – eko wydanie

Masz chęć na roślinkę w swoim domu, ale nie masz jej gdzie ustawić? Idealną opcją będzie zawieszenie jej pod sufitem. Tym bardziej metoda ta sprawdzi się w przypadku roślinek płożących, które wymagają większej przestrzeni oraz takich, które stylową wyglądają podwieszone. Możesz wykonać taki wieszak absolutnie samemu i to w zaciszu Twojego domu.

Jak zrobić?

Podwieszana doniczka
Źródło: Pinterest

Wszystko, czego potrzebujesz do wykonania takiego podwieszenia to:

  • wiertarka
  • gruby, mocny sznurek
  • gruby kawałek drewna – najlepiej w formie pnia
Podwieszana doniczka
Źródło: Pinterest

Wszystkie rozpisane poniżej czynności najlepiej jest wykonywać po kolei, by całość trzymała się i znakomicie prezentowała. W pniu drzewa należy wywiercić sześć różnych otworków – w formie trójkąta, dwie obok siebie z każdej strony. Powinny być rozmieszczone tak, by dało się przewinąć przez nie sznurek, a także, by nie pękły one pod naporem zawieszonej roślinki. Następnie na przestrzał przeciągamy sznurek – każdy z nich (powinny być one przygotowane trzy, o dużej długości) powinien być przewleczony przez dwie dziurki.

Podwieszana doniczka
Źródło: Pinterest

Całość łączymy ze sobą na górze np. za pomocą obręczy. Następnie podwieszamy na haku do sufitu. Ważne, by był on mocny i utrzymał drewno oraz ciężar samej rośliny. Bezpośrednio na pniu umieszczamy kwiatka, tak, by nie spadł i nie zsunął się z niego. Dlatego ważne jest proste zawieszenie sznurków, by nie stworzyć pochyłości.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ