Jak wykonać świeczkę z dyni?

Świeczka z dyni _ 5
Źródło: Pinterest

Nadeszła jesień – nie mamy, co ukrywać! Temperatura spada, liście lecą z drzewa, a w sklepach królują dynie. To nieodzowny element jesiennego krajobrazu. Dlatego też znakomitą jesienną ozdobą będą dynie wszelkiego rodzaju. Świeczka z dyni to stylowa ozdoba, która sprawdzi się także u Ciebie! Dziś proponujemy domowej roboty świeczki, które sprawią, że w domu wprost zapachnie dyniową aurą.

Świeczka z dyni – jak zrobić?

Świeczka z dyni _ 5
Źródło: Pinterest

Do wykonania świeczki potrzeba:
• Mała dynia ozdobna
• Łyżka
• Ostry nóż
• Świeczka
• Wykrawaczka metalowa do ciasta

Świeczka z dyni _ 1
Źródło: Pinterest

Wykonuj wszystkie czynności po kolei, a w szybki sposób uzyskasz ciekawą świeczkę wpisującą się w jesienny klimat. Przede wszystkim wytnij za pomocą wykrawaczki wzór na dyni. Delikatnie nożykiem odetnij część, wyznaczoną przez wykrawaczkę i wyjmij, jednocześnie nie naruszając jej.

Świeczka z dyni _ 2
Źródło: Pinterest

Za pomocą łyżki wydrąż miąższ z dyni, a wierzch odcięty za pomocą wykrawaczki – wyrównaj od dołu nożykiem. Następnie weź klasyczną, białą świeczkę i wyjmij z niej knot. Włóż go do środka wydrążonej dyni.

Świeczka z dyni _ 3
Źródło: Pinterest

Kolejny krok zakłada, aby rozpuścić wosk świecy w kąpieli wodnej. W tym celu weź pustą puszkę po konserwach, umieść w środku świeczkę. Puszkę włóż do garnka i doprowadź wodę do wrzenia. Ostrożnie przelej do dyni.

Świeczka z dyni _ 4
Źródlo: Pinterest

Czekając aż stearyna zaschnie – podtrzymuj knot, by nie zatopił się w cieczy. Obetnij knot na wysokości 3 cm od świeczki i ciesz się znakomitą dekoracją jesienną, która z pewnością stanie się cudowną ozdobą każdego mieszkania! Sprawdź ten pomysł na ozdobę!!

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ