Ozdoby bożonarodzeniowe z szyszek krok po kroku

zrób to sam ozdoby bożonarodzeniowe
Źródło: Pinterest

Fajne dekoracje do domu można wykonać samemu! Ozdobienie salonu na święta to prawdziwa przyjemność. Zwłaszcza wtedy, gdy takie dekoracje zrobimy w domu samemu! Boże Narodzenie to chyba jedno z najciekawszych świąt w trakcie roku. Jest kolorowe, lekko kiczowate, ale odpowiednia atmosfera potrafi zdziałać cuda. Zastanawiasz się, na co postawić podczas tegorocznego Bożego Narodzenia? Postaw na ozdoby bożonarodzeniowe, które zrobisz samemu… i to z szyszek!

Dekoracje do domu – zrób to sam!

zrób to sam ozdoby bożonarodzeniowe
Źródło: Pinterest

Pierwszym ciekawym pomysłem są bombki, które można wykonać samemu z naturalnych materiałów. Wystarczy jedynie mieć pod ręką:

  • szyszki
  • ozdobny sznurek lub tasiemkę
  • drobne pomponiki, do zakupienia w internecie lub np. w pasmanterii
  • pistolet z klejem

Przede wszystkim przygotowanie takich ozdób oznacza jedno – trzeba iść na spacer do lasu! Zbierz sporo szyszek, aby było z czego przygotowywać ozdoby. Te stylowe „bombki” wykonasz w kilka sekund, więc możesz z powodzeniem „zatrudnić” do ich zrobienia także dzieci. Należy jednak uważać – ciekły klej jest gorący! Klejenie lepiej jest więc powierzyć komuś dorosłemu.

zrób to sam ozdoby bożonarodzeniowe
Źródło: Pinterest

Jak przygotować takie dekoracje do domu? Trzeba je zrobić samemu! Wybierz do każdej szyszki taka ilość pomponików, jaka odpowiada listkom okrywającym. Do każdego z nich, przy pomocy gorącego kleju przyklej pomponik. Na sam koniec szyszki przymocuj sznureczek, tak, by można było zawiesić ją na gałązce choinki. Gotowe!

Szyszkowe dekoracje do salonu – zrób to sam!

Fajne dekoracje do salonu wcale nie muszą być drogie! Można je wykonać samemu, a nawet z pomocą dzieci! Ozdoby bożonarodzeniowe typu zrób to sam, to czysta przyjemność! Do wykonania tego pomysłu potrzebujesz:

  • szyszki
  • pistolet z klejem
  • korki od wina
  • zieloną farbę
  • pędzel
  • drewniane gwiazdki
zrób to sam ozdoby bożonarodzeniowe
Źródło: Pinterest

Z pomocą np. dziecka pomaluj wszystkie szyszki na zielono. Imitować będą żywe drzewko! Następnie korzystając z ciekłego, ciepłego kleju przyczep dół szyszki do przygotowanego wcześniej korka po winie. Na samej górze przyczep drewnianą gwiazdeczkę, która stanowić będzie zwieńczenie tej zrobionej samemu ozdoby bożonarodzeniowej. Gdy całość wyschnie – wystarczy cieszyć się wykonaną pracą!

zrób to sam ozdoby bożonarodzeniowe
Źródło: Pinterest

Dekoracje do domu zrobione samodzielnie to sama przyjemność! Tego rodzaju szyszki można ustawić np. na bożonarodzeniowym stole obok serwetek lub bilecików. Dodatkowo każdy gość może zabrać je ze sobą w formie niewielkiego, świątecznego podarunku. Szyszki będą także wspaniale wyglądać jako ozdoba salonu, umieszczone np. na półce bądź bezpośrednio nad kominkiem. I co? Można poczuć magię zbliżających się świąt?

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ