Telewizor 85 cali, a może 75 cali – jak wybrać duży telewizor?

Rozważając zakup telewizora zwracamy zwykle uwagę na technologię wyświetlania obrazu, a także na przekątną. Choć wydawałoby się, że wybór dużego modelu nie będzie problemem, istnieje kilka parametrów, które warto wziąć pod uwagę podczas zakupu modeli o dużej przekątnej. Lepszy będzie telewizor 85 cali, a może wystarczy 75?

Duży telewizor – co wziąć pod uwagę przy jego zakupie?

Obecnie coraz bardziej popularne stają się telewizory o dużej przekątnej, np. TV 85”czy TV 75”. Nic dziwnego, wielu z nas chciałoby stworzyć w salonie małe kino czy centrum rozrywki, w którym nie tylko będziemy oglądać filmy, ale także grać na konsoli. Jakie parametry powinniśmy wziąć pod uwagę przy wyborze dużego telewizora?

Przede wszystkim zwróćmy uwagę na rozdzielczość ekranu oraz częstotliwość jego odświeżania. O ile w przypadku telewizorów 55” czy 65” będzie dawało nam obraz w całkiem dobrej jakości, o tyle na ekranach o dużej przekątnej może się już nie prezentować tak dobrze. Wówczas lepiej wybrać telewizor w rozdzielczości minimum 4K. Podobnie wygląda kwestia odświeżania ekranu. Aby uzyskać płynny obraz na tak dużym ekranie, lepiej postawić na modele 120 Hz, np. telewizor Samsung 75 cali Neo QLED 4K QN92C.

Warto również zwrócić uwagę na technologię wyświetlania obrazu. Unikajmy krawędziowego podświetlenia w telewizorach, ponieważ zarówno kontrast, jak i jakość obrazu mogą być wówczas wyraźnie niższe. Lepiej wybierać modele QLED lub Neo QLED z podświetleniem strefowym.

Lepszy będzie telewizor 75 cali czy 85 cali? Wszytko zależy od przeznaczenia. Jeśli urządzenie to wykorzystujemy do grania – wówczas możemy zdecydować się na większy model. W przypadku, gdy będziemy siedzieć w większej odległości od tv, warto wybrać telewizor 85 cali.

Telewizor 85 cali – co wybrać?

Jeśli chodzi o TV 85”, Samsung ma wiele ciekawych modeli w swojej ofercie. Warto zwrócić szczególną uwagę na te wykonane w technologii QLED oraz Neo QLED. Co je wyróżnia? Przykładowo telewizor Samsung 85 cali Neo QLED 4K QN85C posiada podświetlenie Quantum Mini LED, Neuronowy Procesor AI Quantum 4K, a także dźwięk Dolby Atmos®. Gracze z pewnością docenią częstotliwość odświeżania ekranu na poziomie 120 Hz, a także niski Input Lag i Zaawansowany Upłynniacz Ruchu+.

Telewizor 75 cali – polecane modele

Jaki telewizor Samsung 75 cali wziąć pod uwagę? Dobrym wyborem może być model 75” QLED 4K Q80C z Bezpośrednim Strefowym Podświetleniem, dzięki któremu otrzymujemy nasycone kolory i niezwykłą szczegółowość obrazu. Głębsza czerń i czysta biel to lepsze wrażenia w czasie każdego seansu. Jeśli chodzi o duży telewizor, warto też zwrócić uwagę na model Neo QLED 4K QN92C. Dzięki podświetleniu Quantum Mini LED możemy cieszyć się realistycznym obrazem oraz niezwykłą jasnością ekranu, którą docenimy zwłaszcza w bardzo słoneczne dni.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska

Photo of author

Grzegorz