Interaktywne wyświetlacze Samsung – co oferują?

Interaktywne wyświetlacze Samsung coraz chętniej wybierane są przez placówki edukacyjne. To świetny sposób na urozmaicenie zajęć i przekazanie wiedzy w bardziej interesującej dla uczniów w formie niż w przypadku standardowych podręczników. Wyświetlacze, takie jak tablica interaktywna Samsung Flip, dają nam wiele możliwości prowadzenia zajęć. Sprawdź, jakie zalety ma wspomniany model oraz w jaki sposób może pomóc w urozmaiceniu lekcji.

Samsung Flip Pro – jeden ekran, wiele możliwości

Tablica interaktywna Samsung Flip to nic innego, jak wyświetlacz z ekranem dotykowym, dzięki któremu możliwa jest interakcja z urządzeniem. Dzięki możliwości wyświetlania grafiki oraz filmów z dźwiękiem jest on w stanie zmienić nawet najmniej interesujący temat w ciekawą i pouczającą lekcję. Jakie są najważniejsze cechy Samsung Flip Pro?

Małe opóźnienie reakcji na dotyk (zaledwie 26 ms), a także funkcja multi-touch z obsługą nawet do 20 punktów sprawiają, że pisanie i rysowanie na ekranie jest niezwykle płynne i realistyczne – nawet wtedy, gdy z wyświetlacza korzysta jednocześnie kilka osób. Dzięki tym rozwiązaniom ekran dotykowy Flip Pro sprzyja pracy zespołowej i pobudza kreatywność wśród uczniów.

Interfejs urządzenia jest bardzo intuicyjny. Uczniowie mogą korzystać z trybu pióra i pędzla, który oferuje realistyczne wrażenia – tak jakbyśmy malowali pędzlem i farbami. Aby wymazać błędne notatki czy krzywo narysowany schemat wystarczy przesunąć palcem lub ręką. Monitor umożliwia nanoszenie notatek i rysunków na wyświetlane grafiki, dzięki czemu dzieci mogą aktywnie uczestniczyć w zajęciach – np. poprzez wyłapywanie błędów na obrazkach czy poprawianie pisowni w zdaniach.

Samsung Flip Prozapewnia wiele opcji łączności, m.in. przez porty USB, HDMI czy DP, dzięki czemu odtwarzanie treści z laptopa czy telefonu albo projekcja materiałów z tablicy na większym ekranie jest bardzo prosta i szybka.

Dzięki funkcji SmartView+ ekran dotykowy Flip Pro może połączyć się nawet z 50 urządzeniami, takimi jak tablety czy laptopy. Nauczyciel może więc mieć podgląd na rozwiązywane przez uczniów zagadnienia. W razie problemów może wyświetlić na tablicy widok z tabletu ucznia, by poprawić zadanie i jeszcze raz wytłumaczyć dane pojęcie.

Interaktywne wyświetlacze Samsung – nowe oblicze nauki

Zajęcia zdalne w czasie pandemii przyzwyczaiły wielu uczniów do bardziej multimedialnej formy prowadzenia zajęć. Coraz trudniej jest więc zainteresować młodych ludzi zagadnieniami czytanymi z podręcznika, który nie są urozmaicone żadnymi materiałami wideo czy grafikami. Interaktywne wyświetlacze Samsungnie tylko pozwalają na wzbogacenie zajęć multimediami, ale także pomagają uczniom aktywnie włączać się w zajęcia, np. poprzez rozwiązywanie zadań na tablicy czy pracę w grupach. To także duże ułatwienie dla osób, które są wzrokowcami czy kinestetykami i nie potrafią przyswoić wiedzy ze słuchu. Forma nauki dostosowana do różnych typów uczenia się pozwoli nie tylko lepiej zapamiętywać dzieciom dane zagadnienia, ale też wpłynie pozytywnie na ich nastawienie do nauki.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

Photo of author

Grzegorz